již od 300 Kč

Poštovní schránky
tradiční český výrobce a dodavatel

Výroba poštovních schránek do paneláků, činžáků a bytových domů včetně montáže a demontáže stávajících.   E-SHOP

 

Činčila

www.cincila.ezin.cz


Úvodní stránka
Fotografie činčil
Inzerce činčil
Informace o činčilách
Diskuze a poradna
Zajímavé odkazy
 

 

Informace o činčilách

Pár základních informací o činčile :

Činčila pochází z Peru a latinsky je chichilla laniger.
Činčila se dožívá věku 18 - 22 let v závislosti na péči.
Činčila se stává oblíbeným mazlíčkem, ale činčila je pro pokročilejší chovatele.
Činčila potřebuje speciální písek na koupání (bez toho písku vám vypelichá ) 
Činčila rozhodně není zvířátko, se kterým budete chodit na procházky do parku ...
Činčilu lze ochočit na určitou úroveň, ale nikdy se nebude chovat jako pes !
Činčila není klasické zvíře k mazlení jako morče, je temperamentní.
Činčily nenoste domů, dokud pro ní nemáte připravené bydlení se vším všudy !

Při obstarávání výbavy nešetřete na nesprávných místech. Dá se říct, že činčila je takový malý skokan a potřebuje k přirozenému chovu dostatečně velkou klec. Ideální asi o výšce 100cm, šířce 80cm a hloubce mezi 50 cm a 60cm. Ovšem čím větší, tím lepší.

V některých velkochovech jsou činčily chovány na roštech, ale na doma doporučuji ve spod výsuvný šuplík pro snadné čištění ( nedoporučuji v žádném případě dřevěný ).

Méně vhodný je i plast pro jeho krátkou životnost a navíc jej může činčila hlodat. Vhodné je nechat si třeba u klempíře zhotovit šuplík z pozinkovaného plechu, nebo ještě lepší je přímo nerez spodek, který je sice drahý, ale co do životnosti, tak i do údržby k nezaplacení. Stejně důležitý je i domek na spaní.

Pro samostatné zvíře možnost upevnění nahoře, při páru dole ( aby nespadla mláďata ). Police by měli mít šířku cca 20 cm a vzdálenost mezi nimi na výšku aspoň 30cm. Police mohou být i dřevěné, ale musí se čas od času měnit za nové, i když je omýváte.

Otvor klece by měl být dostatečný pro přístup do celé klece a pro vkládání koupání či výběru budky. Avšak s velikostí to nepřeháníme, aby nám činčila neutekla při každém doplňování jídla.

 
 


 


 

 

  BEZ SOUHLASU JE ŠÍŘENÍ OBSAHU TĚCHTO STRÁNEK ZAKÁZÁNO !
 
 

 
Spolupracující weby
Aranžování a výroba dekorací z květin. Petra Anderlová z Kostelce nad Orlicí prezentuje své fotografie na Bohemia Ander. Domácí kočka může být i Britská modrá kočka nebo si domu pořiďte fretku. Do venkovního prostředí na plot i dům jsou nejlepší nerez schránky které prodávájí ve stavebninách Morávek v Kostelci nad Orlicí. Dovolená v Chorvatsku vlastním autem za pár hodin. Erotické příběhy a povídky z vašich zkušeností nebo fantazie se mohou proměnit v divoké milování. Inspirace na vánoční dárky pro všechny členy rodiny. SuperStar je pěvecká soutěž televize Nova. Řecko nabízí levnou a příjemnou dovolenou u moře. Amatérské fotografie s amaterským fotoaparátem. Než se vydáte na dovolenou, přečtěte si recenze hotelů a ubytování. Pro webmastery je výdělek peněz na internetu možnost jak využít své stránky. Recenze českých autobazarů poradí kde dobře nakoupit nebo prodat ojetý automobil
. Egypt a Tunisko jsou oblíbená místa pro vaši dovolenou. Poštové schránky na slovensku. Výroba loutek od paní Mlatečkové. Trapasy které jste zažili v naší sbírce. Od montáže sádrokartonu po mytí oken a péče o zahradu udělá hodinový manžel.


My Google Pagerank
optimalizace PageRank.cz

mapa webu